Navijači kupili 100.000 ulaznica za utakmicu protiv “nevidljivog protivnika”

Akcija koju je 19. marta pokrenuta u Lajpcigu daje nevjerovatne rezultate – navijači Lokomotive, kluba iz tog grada u nekadašnjoj istočnoj Njemačkoj, kupili su više od 100.000 ulaznica za utakmicu protiv “nevidljivog protivnika”, koja je zakazana za 8. maj.

Riječ je o akciji koju je sprovela Lokomotiva da bi se spasila od finansijske propasti.

Lokomotiva igra u četvrtom rangu njemačkog fudbala, a riječ je o kultnom klubu – prvom prvaku Njemačke 1903. godine, tada pod imenom VFB Lajpcig.

Cijena ulaznice je jedan euro. Cilj kampanje je da se kupi 120.000 hiljada karata, koliko je, tvrde u klubu, bilo gledalaca na meču sa Bordoom, 1987. godine, u revanšu polufinala Kupa pobjednika kupova, prenose Vijesti.

Bili su to slavni dani Lokomotive, plasman u finale te godine bio je najveći evropski uspjeh – na putu ka trofeju ispriječio se Ajaks, a jedini gol postigao je Marko van Basten.

Sada je Lajpcig preuzeo primat u gradu, ali pravi navijači Lokomotive su uvijek uz klub.

Za spas kluba su svi tu, tako da će se doći do brojke od 120.000 karata i eura, a iz kluba nisu željeli da otkrivaju šta su navijačima spremili tog dana, osim da će biti spektakl.

Nažalost, samo virtuelni, jer se fudbal tog dana neće igrati, ali će Lokomotiva preživjeti koronavirus.

Powered by TvojTim

Pronađi tim - TvojTim.me

Pogledaj sve oglase