Svi savezi članovi FIFA-e dobiće po 500 hiljada dolara
Međunarodna fudbalska federacija (FIFA) isplatiće oko 150 miliona dolara svojim članicama kao prvi korak u pomoći ublažavanja krize uzrokovane koronavirusom.
Kako se navodi u odluci FIFA, svaki od 211 saveza članova dobiće po 500 hiljada dolara pomoći i sve preostale zaostatke iz 2019. i 2020. godine, prenosi RTCG.
Predsjednik FIFA Ðani Infantino kazao je da je pandemija postavila do sada neviđene izazove i obaveza je vodećeg tijela svjetskog fudbala da pomogne.
“To počinje davanjem finansijske pomoći našim članicama od kojih su mnoge u teškim problemima. Ovo je prvi korak dugoročnog plana rasterećenja koji razvijamo kako bismo odgovorili na hitne potrebe koje su se pojavile širom naše fudbalske zajednice”, kazao je Infantino.


