Svi savezi članovi FIFA-e dobiće po 500 hiljada dolara

Međunarodna fudbalska federacija (FIFA) isplatiće oko 150 miliona dolara svojim članicama kao prvi korak u pomoći ublažavanja krize uzrokovane koronavirusom.

Kako se navodi u odluci FIFA, svaki od 211 saveza članova dobiće po 500 hiljada dolara pomoći i sve preostale zaostatke iz 2019. i 2020. godine, prenosi RTCG.

Predsjednik FIFA Ðani Infantino kazao je da je pandemija postavila do sada neviđene izazove i obaveza je vodećeg tijela svjetskog fudbala da pomogne.

“To počinje davanjem finansijske pomoći našim članicama od kojih su mnoge u teškim problemima. Ovo je prvi korak dugoročnog plana rasterećenja koji razvijamo kako bismo odgovorili na hitne potrebe koje su se pojavile širom naše fudbalske zajednice”, kazao je Infantino.

Powered by TvojTim

Pronađi tim - TvojTim.me

Pogledaj sve oglase