Raspisan javni poziv za suvbencionisanje kamate za poljoprivedu, agroindustriju i ribarstvo

Podijeli

Ministarstvo poljoprivrede i ruralnog razvoja objavilo je danas Javni poziv za dostavljanje zahtjeva za subvencionisanje kamate tokom grejs perioda datog reprogramom postojećih namjenskih kredita za poljoprivredu, agroindustriju i ribarstvo.

Ovaj Javni poziv je u okviru Trećeg Vladinog paketa socio-ekonomskih mjera, sa ciljem podrške sektorima poljoprivrede i ribarstva za održavanje likvidnosti.

Ovom mjerom Vlada pruža mogućnost zainteresovanim pravnim i fizičkim licima da ostvare pravo na subvencionisanje kamate tokom grejs perioda u trajanju od 12 mjeseci za postojeće kredite kod komercijalnih banaka ili Investicionog razvojnog fonda. Pravo na subvencionisanje će moći da ostvare fizička lica, privredna društva i preduzetnici, koji su registrovani poljoprivredni proizvođači, registrovani ribari, registrovani uzgajivači ribe ili prerađivači poljoprivrednih i ribljih proizvoda, koji do 31.12.2020. godine podnesu zahtjev za subvencionisanje kamate, u skladu sa uslovima i procedurom naznačenim u tekstu Javnog poziva – saopšteno je iz Ministarstva poljoprivrede.

Javni poziv možete preuzeti na linku:

http://www.mpr.gov.me/vijesti/230144/Javni-poziv-za-dostavljanje-zahtjeva-za-subvencionisanje-kamate-tokom-grejs-perioda-datog-prilikom-reprograma-postojecih-namjens.html

Iz ministarstva navode da će se u narednom periodu pokrenuti i realizacija dugoročnih mjera podrške iz Trećeg paketa socio-ekonomskih mjera, odnosno Koncepta brzih iskorka u sektorima poljoprivrede i ribarstva, koji će obezbijediti značajne mogućnosti za: novu proizvodnju, nova radna mjesta, novu vrijednost, novi značajni ekonomski rast.

Koncept, kako ističu, podrazumijeva nastavak podrške malim gazdinstvima i njihovoj konkurentnosti, generisanje velikih pokretača u ključnim sektorima i široku kooperantsku mrežu malih gazdinstava, kroz bolju konkurentnost, tržišnu prepoznatljivost i bolju povezanost sa sektorom trgovine i turizma, što će doprinijeti smanjenu uvozne zavisnosti.