U nikšićkom Metalcu ništa novo, radnici gube nadu: “Očekujemo da će se firma zatvoriti”

Podijeli

Radisav Bulatović je sa kolegama došao ispred fabrike u Nikšiću očekujući da im se neko od rukovodstva obrati.

“Nema posla, nema materijala, nema para. Niko nam se ne obraća kao da ne postojimo”, kaže Bulatović.

Radnici nikšićkog Metalca Termohem strahuju da je katanac na preduzeću neminovan jer je početak proizvodnje koji je prekinut 27. decembra do sada pet puta odlagan bez konkretne najave kada će ponovo biti pokrenuta.

“Nema posla, nema materijala, nema para. Niko nam se na obraća kao da ne postojimo. Nemamo pojma šta se radi. Direktori nijesu dolazili, gazda nije dolazio. Nikakvo rješenje nemamo, nemamo nikakav plan. Izgleda da je definitivno kraj”, rekao je Radisav Bulatović, prenose Vijesti.

Prema riječima Nika Ćetkovića to je upravo onaj minimum koji očekuju, da znaju na čemu su.

“Da makar neko izađe, direktor ili gazda, i kažu nam šta će da bude, da li će firma da radi ili će da se zatvori, na čemu smo i šta da radimo. Imamo nekih obećanja, biće, sačekajte, ali više se teško može čekati. Ništa pozitivno ne vidimo u ovome. To je realnost, da će se firma zatvoriti. To i očekujemo”, kazao je Ćetković.

Proizvodnja u Metalcu je prekinuta 27. decembra zbog, kako tvrde zaposleni, nedostatka gasa i sirovina. Radnicima su dvije trećine oktobarske zarade isplaćene u decembru, dok na trećinu, novembarsku u iznosu od po 250 evra, koliko im je, prema njihovim riječima, kao i decembarsku još čekaju.

Direktor preduzeća, Živorad Krsmanović, prošle nedjelje je rekao da proizvodnja neće početi 3. februara jer nijesu obezbijedili sredstva za njen nastavak.

“Klijent sa kojim smo ugovorili posao za Litvaniju ne izjašnjava se i još čekamo njihov odgovor. Ako bude pozitivan oni bi prvo uplatili novac za proizvode koji su već u Litvaniji. Problem je što matična kuća ne može trenutno da nam pomogne zbog finansijskih problema u kojima se i sama nalazi”, kazao je tada Krsmanović.

Metalac je u stečaju bio od 2014. godine do sredine 2016. kada ga je kupila češka kompanija Termohem.