Zaustavljeni vozovi Njemačku koštali 400 miliona eura
Već drugi štrajk njemačkih željezničara u manje od mjesec dana odnio je tamošnjoj ekonomiji nekoliko stotina miliona eura, ali i dodatno unazadio poslovanje državne kompanije Deutsche Bahn (DB) koja se još oporavlja od posljedica pandemije i zaključavanja ekonomije.
Procjene su da će ekonomija zbog zaustavljanja vozova pretrpjeti štetu od oko 400 miliona eura.
Kako prenose njemački mediji, članovi sindikata mašinovođa GDL u ponedjeljak su stupili u novi dvodnevni štrajk koji će trajati do danas (srijeda). Tokom štrajka putnicima je bila dostupna samo četvrtina međugradskih linija, dok se lokalni željeznički promet odvijao na tek 40 odsto voznog reda.
Mašinovođe teretnih vozova štrajk su započele još u subotu, a kao i njihove kolege u putničkom prometu, na radna mjesta vratili su se danas.
Kako prenosi Deutsche Welle, sindikat GDL traži povećanje plata od 3,2 odsto tokom ove i iduće godine te jednokratni “pandemijski” bonus od 600 eura. Sindikat još traži i bolje radne uslove.


