Prikupljeno preko šest miliona dolara za pomoć teniserima
Vodeće svjetske teniske organizacije (ITF, ATP, WTA) i četiri Grand Slam turnira (Australian Open, Roland Garros, Wimbledon, US Open) sakupili su više od 6 miliona američkih dolara za kreiranje Programa pomoći igračima, čiji je cilj finansijska pomoć teniserima koji su posebno pogođeni pandemijom bolesti COVID-19, stoji u zajedničkom saopštenju.
Teniska sezona je zaustavljena početkom marta, a nastavka neće biti najmanje do 13. jula, što je mnoge tenisere ostavilo bez prihoda. Stvoreni fond bi trebao pomoći oko 800 igračica i igrača da lakše prebrode višemjesečnu pauzu, prenosi SEEbiz.
Asocijacija teniskih profesionalaca (ATP) i Ženska teniska asocijacija (WTA) će brinuti za finansijsku distribuciju Programa pomoći igračima, a njime će biti obuhvaćen jednak broj tenisera, kako onih koji se takmiče u pojedinačnoj konkurenciji, tako i onih koji nastupaju samo u parovima. Ko će dobiti pomoć biće određeno prema nekoliko parametara među kojima su rangiranje igrača, prethodna zarada od turnirskih nagrada te još nekolicina kriterijuma koje su dogovorili svi uključeni.
Vodeće teniske organizacije i Grand Slam turniri očekuju da će se fond s vremenom povećavati dodatnim donacijama, a da će se sredstva prikupljati iz inicijativa kao što su aukcije, igračke donacije i slično.


