Njemačka pivara dijelila pivo besplatno
Umjesto da pivo bace, vlasnici pivnice Willinger u zapadnoj državi Hesse, odlučili su da ga građanima podijele besplatno.
Vlasnik Franz Mast kazao je Reutersu da je morao isprazniti spremišta što je brže moguće kako bi ih ponovo napunio svježim pivom i spremno dočekao otvaranje barova i restorana.
Ovaj potez naišao je na veliki interes građana pa su desetine ljudi strpljivo čekale u redu ispred pivnice, sa maskama i uz poštivanje mjera socijalne distance.
“Ovim takođe želimo zahvaliti ljudima i nadamo se da će i oni nama pružiti podršku kada nastavimo raditi, da će dolaziti ovdje i preporučivati nas drugima”, kazao je Mast.
Njemačko udruženje pivara upozorilo je već da se ova industrija suočava sa kolapsom, naročito zbog pada izvoza, u prvom redu u Kinu i Italiju. Takođe, mjerama ograničenja ljudima je sugerisano da ostanu u svojim kućama a restoranima i barovima zabranjen je rad.
Nema ni utakmica na kojima se inače prodavala velika količina piva. Najveći svjetski festival piva Oktoberfest takođe je otkazan.


